10 המיתוסים הגדולים לגבי רטינול, לא תאמיני לסעיף 3

רטינול הוא אחד מאותם מוצרי פלא אשר עוזרים נגד כתמים חומים על העור(כתמי שמש, הריון וגיל) מפחית קמטים וקמטוטים ומבהיר את גוון העור. אז למה כל כך הרבה אנשים חוששים להוספת קרם רטינול לשגרת טיפוח העור שלהם? כנראה בגלל המיתוסים הרבים המטעים שרטינול צבר במשך השנים.

 כמו שרטינול יגרום לעור שלך להתקלף, או שאת חייבת להימנע מחשיפה לשמש אם את משתמשת ברטינול. אין ספק שרטינול אולי לא מתאים לךלא כל מוצר טיפוח העור מתאים לכולםאך אל תתני למיתוסים אלה להרתיע אותך מלנסות. במאמר הזה אנחנו שוברים את המיתוסים הנפוצים ביותר של רטינול

1# כל הרטינואידים נוצרו שווים

כדי לשלב ביעילות רטינול בשגרה שלך, עליך להבין את האפשרויות השונות העומדות לרשותך. מספר רטינואידים חזקים זמינים רק במרשם רופא: טרטינואין (פופולרי בשם Retin-A), איזוטרטינואין (הידוע בכינויו רואקוטן) וטזארוטן (אחד הרטינואידים החזקים ביותר, זה נקבע לעתים קרובות לטיפול בפסוריאזיס, אך הוא לפעמים יכול לשמש כטיפול באקנה).

רטינואידים ללא מרשם נוטים להיות עדינים יותר, אך הם עדיין יעילים במיוחד עבור נגד הזדקנות, אקנה וטיפול בפיגמטציהורצוי אפילו להתחיל עם מינון נמוך ולא לקפוץ ישר לריכוזים גדולים.

2# רטינול גורם לנזקי השמש

רטינול, ללא מרשם וגם עם מרשם יכולים לגרום לעור לרגישות קלה לשמשאך אין זה אומר שאת צריכה להמנע מהםעל פי מחקריםאין עדות לפוטואלרגית בשימוש עם רטינולכל עוד את מורחת קרם הגנה מדי יום וגם מורחת מחדש בחוץ אחרי מס’ שעותהסיכון שלך להישרף מרטינול הוא קטן.

העור שלךעם זאתאינו הדבר היחיד שעשוי להפוך לרגיש בחשיפה לשמשהרטינול עצמו רגיש לאור השמשמה שעלול להשפיע על יעילות המוצרהשמש מבטלת את החומרים הפעיליםמה שהופך אותו ליעיל פחותכדי להימנע מכךרצוי להשתמש בו בלילה.

על ידי שימוש ברטינול בלילהאינך נמנעת מגירוי העורבמקום זאתאת מבטיחה את היעילות הרטינול על העור שלךרטינול רגיש לאור UV. לכןעם חשיפה לשמשהמוצרים הופכים פחות יעיליםלמרות שרטינואידים אינם גורמים לנזקי השמשמריחת SPF 30+ על הפנים מדי יום עם יישום מחדש היא חיונית להגנה על הבריאות הכללית של העור שלך.

3# רטינול גורם לעור להיות דק

למרות שהמיתוס הזה נכון, הוא לא מפחיד כמו שהוא נשמע. רטינול רק גורם לעור להיות דק בשכבה העליונה ביותר של העור, לכן זה דבר טוב מכיוון שהדבר ימנע נקבוביות סתומות ותאי עור מתים שמצטברים על העור במהלך היום.

4# רטינול עם מרשם רופא עדיף על בלי

את עשויה להניח שריכוז גבוה באופן אוטומטי שווה יותר כשזה מגיע לרטינול, אך אל תמהרי לרוץ לרופא העור שלך כדי לקבל מרשם לרטינול עם ריכוז גבוה. כדאי לשקול מהן מטרות טיפוח העור שלך לפני שתחליטי אם ללכת למסלול המרשם לעומת ללא מרשם. 

לרוב רטינואידים במרשם הם חזקים יותר, אך עוצמה זו בדרך כלל היעילה ביותר לטיפול ספציפי (כגון אקנה ציסטית או פסוריאזיס). רטינול כמוצר מדף עדינים יותר, אך בדרך כלל הם האפשרות הנכונה לטיפול בקמטים, פיגמנטציה ואקנה.

מה שאנחנו מנסים להסביר זה: כמו תרופה נגד כאבים, ממשיך האיבופרופן שאפשר לקבל בבית המרקחת המקומי הוא לא חזק כמו מה שאפשר לקבל בחדר המיון, אבל זה עדיין התרופה המתאימה יותר לכאב ראש.

5# אסור למרוח רטינול סביב העיניים

מכיוון שהאזור סביב העיניים מתקמט מהר יותר, את בהחלט יכולה למרוח רטינול מתחת לעין ומסביב לה. עם זאת, יש להתייחס למריחת רטינול באזור זה באופן זהיר מאוד, מכיוון שהעור באזור הזה דק ורגיש יותר

יכולתו לספוג ולעשות את שלו גדולה יותר ולכן פוטנציאל הגירוי מעט גדול יותר. אז אם את רוצה לטפל באזור העיניים, הקפדי לנקוט באמצעי הזהירות המתאימיםלמרוח קרם עיניים מומלץ של נובה ולהשתמש בקרם הגנה של spf 30 לפחות

6# רטינול מספק תוצאות מהירות

רטינול עשוי להיות מוכר כמוצר פלא, אך הוא אינו פועל בן לילה. בהתחשב בכך שהרטינול מאיץ את התחדשות תאי קולגן חדשים, זה עדיין לוקח זמן. רוב המחקרים משתמשים ב -8 שבועות(2 חודשים) כדי לראות שינויים משמעותיים

7# רטינול חייב להיות בריכוז גבוה

אם יש לך עור עדין יותר, את עדיין יכול ליהנות מהיתרונות של רטינול. אחד החלקים הפנטסטיים לגבי רטינואידים בעלי ריכוז נמוך הוא: שהם אכן מספקים יתרונות תוך שהם עוזרים להתאים את העור שלך לרטינואידים ומאפשרים לך להימנע מגירוי ודלקות הנלווים לעיתים בשלבים המוקדמים של טיפול עם רטינואיד בריכוז גבוה.

אותו דבר לגבי התדירות שבה את מורחת אותו; יש להתחיל עם רטינול בעל ריכוז נמוך יותר כמה פעמים בשבוע לפני שאת מתחילה למרוח אותו כל יום.

8# רטינול גורם לקילוף של העור - פילינג

כאשר אנחנו חושבים על פילינג, אנחנו מדברים על פילינג כימי. רטינול אינו דומה לחומצות אלפא הידרוקסי כמו חומצה גליקולית שגורמת לעור להתקלף. ה״פילינג״ של רטינול הדרגתי יותר. במאמר המלא שלנו הסברנו מה זה פילינג פנים? 10 יתרונות ואיך לבצע נכון

9# לא צריך להשתמש ברטינול אם אין בעיה בעור

אל תחכי עד שתראי את סימני ההזדקנות הראשונים או פיגמנטציה לפני שתשלבי רטינול בשגרה שלך. הזמן הטוב ביותר להתחיל להשתמש ברטינול הוא בתחילת שנות העשרים שלך – מניעה הוא בהחלט דבר טוב בכל הנוגע לטיפוח העור ואנטי אייג’ינג.

תתחילי עם קרם הרטינול של נובה שמכיל 0.5%. קרם הרטינול שלנו הוא דרך מצוינת לאקלם את העור שלך ברטינול ולהעניק יתרונות בזמן שהעור שלך בונה את ההתסגלות לרטינואידים, כך שתוכלי להתקדם למוצר חזק יותר לאורך זמן

10# אי אפשר להשתמש ביחד עם ויטמין C

רטינול ו ויטמין C נחשבים שניהם כמרכיבי אנטי אייג’ינג חזקים במיוחד, אך הם נחשבים לעתים קרובות “קשים” מדי מכדי לערבב יחד. אך זה לא המקרה, למעשה, ישנם כמה מוצרים פנטסטיים שנוסחו במיוחד לשילוב היתרונות של ויטמין C יחד עם ויטמין A ורטינואידים

אז מאיפה המיתוס הזה? זו טענה לא נכונה שהחומציות המוגברת מויטמין C מפחיתה איכשהו את האפקטיביות של ויטמין A. מסתבר שההיפך הוא הנכון: היו הרבה מחקרים לאחרונה שמראים שרטינול ו ויטמין C למעשה משלימים זה את זה די טוב, ומספקים יציבות זה לזה. יש למרוח קודם רטינול ואחרי 30 דק את ויטמין c

במאמר המלא שלנו אפשר לקרוא איך כן אפשר להשתמש עם רטינול יחד עם ויטמין C לקריאה לחצי כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה